Nanonet

Farouk Systems

Firma Farouk Systems powstała w latach osiemdziesiątych i przez cały okres swojego istnienia prężnie się rozwija. Siedziba firmy w dziewiczym Woodland to wielki krok od pierwotnego salonu o powierzchni 300 m2 do fabryki o powierzchni 300.000 m2.

Farouk Systems USA jest ceniona na całym świecie, a lista gwiazd stosujących jej produkty imponująca: Renee Zellweger, Uma Thurman, Madonna, Gloria Estefan, Salma Hayek, Breatney Spears, Gweneth Paltrow, Courtney Cox, Demi Moore i wiele innych. Produkty były używane podczas kręcenia takich filmów i seriali jak: Ostry dyżur, General Hospital, Sex in the City, American Dreams, Austin Powers I, II, III, Historia Mohammada Ali, Spy Kids 2, a także przy wyborach Miss USA 2002, 2003, 2004, 2005, przy wyborach Miss Świata 2002, 2003, 2004, 2005, Miss Nastolatek 2002, 2003, 2004, 2005 oraz Miss Universe 2005 oraz 2009.

Jako lider w branży pod względem wdrażania innowacyjnych rozwiązań, Farouk Systems dba przede wszystkim o zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa fryzjerów. Czyni tak do tego stopnia, że firma zatrudniła emerytowanego naukowca NASA, doktora Dennisa Morrisona.

Od 2001 roku firma Farouk Systems Group jest liderem dostarczającym nanotechnologię klientom salonów piękności.
W 2001 roku technologia ceramiki molekularnej stała się fundamentem ceramicznego żelazka do włosów CHI® Ceramic Hairstyling Iron, które dostarczając ciepło w głębokiej podczerwieni i jonizowaną wilgotność, podgrzewało i nawilżało włosy od środka na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu styliści i klienci otrzymali do dyspozycji zupełnie nowy sposób prostowania włosów szybko i bez większego ich uszkodzenia.

W kolejnym roku firma zwróciła swoją uwagę na odżywianie wykorzystujące technologię molekularną w celu zredukowania rozmiaru i zwiększenia przenikania odżywczych molekuł jedwabiu w odżywce do włosów CHI® Silk Infusion. Dodatkowo, produkt CHI® Infra Treatment jeszcze skuteczniej wykorzystywał technologię jonizowania i głębokiej podczerwieni opracowaną w firmie do ochrony włosów przed uszkodzeniem ich spowodowanym wysoką temperaturą.

W dziedzinie farbowania włosów ustalono, że molekuły farb czerwonych są największe (większe niż molekuły farb blond czy brunatnych). Oznaczało to, że zazwyczaj te intensywne czerwone odcienie nie były absorbowane tak głęboko do trzonu włosa i zwykle szybciej blakły. W 2004 roku firma Farouk Systems Group wdrożyła technologię molekularną w swoim nowym produkcie do koloryzacji włosów CHI® Infra Red, co przełożyło się na uzyskanie bardziej promiennych i wytrzymałych czerwieni.

Lata 2005-2006 były w firmie Farouk Systems Group latami „nanosrebra”. Uznając potrzebę uzyskania zdrowszego środowiska w salonie piękności, firma wprowadziła na rynek żelazko i suszarkę CHI® Ceramic Nano, gdzie zastosowano cząsteczki nanosrebra w uchwytach i innych krytycznych miejscach w celu zabicia mikroorganizmów i zmniejszenia prawdopodobieństwa przenoszenia drobnoustrojów z jednego klienta na drugiego. W kolejnym roku na rynku lakierów do paznokci powitaliśmy lakier CHI® Ceramic Nail Lacquer. W jego skład wchodzą mikroskopijnej wielkości cząsteczki ceramiczne zwiększające trwałość i minimalizujące odpryskiwanie, a także cząsteczki nanosrebra zapobiegające rozprzestrzenianiu się zarazków.

Kontakt:

Farouk Systems USA

ul. Wejherowska 24
60-446 Poznań

Biuro: office@farouk.pl

Więcej informacji: http://www.farouk.pl

Mecenasi Nanonet: