Nanonet

Firma Raith

grafika 2Kolejną firmą biorącą udział w promowaniu i rozwijaniu NANOTECHNOLOGII w Polsce jest firma Raith.

Raith jest wiodącym producentem technologii precyzyjnej w zakresie litografii wiązką elektronową i jonową (EBL/IBL), nanoprodukcji, nanoinżynierii oraz inżynierii odwrotnej. Do klientów zaliczają się uniwersytety oraz instytuty naukowe specjalizujące się w różnych dziedzinach, zaangażowane w podstawowe i stosowane badania nanotechnologiczne; gałęzie przemysłu, które używają nanotechnologii do określonych zastosowań produktowych oraz produkcji komponentów z półprzewodników złożonych. Pośród klientów firmy znajdują się również średnie przedsiębiorstwa.

W założonej w 1980 roku firmie, posiadającej siedzibę w Dortmund (Niemcy), zatrudnienie znajduje ok. 200 osób. Firma stara się pozostać w możliwie najbliższej współpracy z klientami z najważniejszych rynków światowych, kontaktując się z nimi przez swoje filie znajdujące się w Holandii, USA i Azji oraz przez rozległą sieć partnersko – usługową.

W lutym 2013 roku Raith połączyła siły z Vistec Gaussian Beam Litography – innym wiodącym producentem urządzeń litograficznych, posiadającym 45-letnie doświadczenie. Dzięki ciągłemu poszerzaniu oferty klienci mogą wybierać spośród obszernego zakresu systemów nanoprodukcyjnych.

Szeroki wachlarz produktów i usług

Raith oferuje szeroki wachlarz produktów i usług – od wysokiej klasy systemów do zastosowań produkcyjnych i przemysłowych, aż do elastycznych rozwiązań dla oszczędnych ośrodków akademickich. Wszystkie rozwiązania systemowe Raith oparte są na zasadzie wiązki Gaussowskiej.

W celu promowania długotrwałej współpracy ze wszystkimi specjalistami z dziedziny nanoprodukcji, Raith gwarantuje najlepszą dostępną technologię dla każdego typu wymagań. Zakres rozwiązań proponowanych przez firmę pokrywa stale rosnące zapotrzebowania klientów.

Grupy docelowe i obszary zastosowań

Raith działa we wszystkich obszarach, w których nanostruktury są wdrażane jako niezbędne składniki produktów i technologii takich, jak: fizyka kwantowa, materiałoznawstwo, nanobiotechnologia, nanoelektronika czy nanomedycyna. Niektóre z największych obszarów zastosowań to na przykład technologia półprzewodników lub technologia przechowywania danych. Procesów litograficznych używa się również w rozwoju metod chroniących przed fałszerstwem jak i w nieprzerwanym rozwoju strategii używania energii odnawialnej czy słonecznej.

grafika 1 grafika 3 grafika 4

 

 

Mecenasi Nanonet: