Nanonet

Kwazar Corporation Sp. z o.o.

Firma Kwazar Corporation powstała w 1989 roku. Od tego czasu firma umacniała swą pozycję zarówno na krajowym jak i światowym rynku opryskiwaczy. W chwili obecnej jest niewątpliwym liderem w tym segmencie na rynku w Polsce. Na świecie Kwazar eksportuje swoje wyroby do około 104 krajów. Wiodącymi seriami firmy Kwazar są 3 podstawowe serie opryskiwaczy: profesjonalna seria ogrodnicza, cleaningowa techniczna seria PRO+ oraz seria specjalistyczna dla wąskiej grupy wysoko wyspecjalizowanych wymagających użytkowników.

Wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom rynku w zakresie własności antybakteryjnych przedmiotów codziennego użytku firma Kwazar, siłami własnego Działu Badawczego oraz we współpracy z Politechnikami Warszawską i Łódzką stworzyła koncentrat nanosrebra na bazie LDPE (SilverBatch-NANO-KW-02 PE), którego zastosowanie nadaje równomierne na całej powierzchni własności antybakteryjne wyrobom z poliolefin. Jego potencjalne zastosowanie obejmuje tworzywowe artykuły medyczne i weterynaryjne, opakowania (zarówno folię jak i butelki czy słoiki), zabawki, elementy wyposażenia łazienek, AGD i wiele innych. Nanosrebro zastosowane w tworzywie zapewnia ochronę antybakteryjną nawet przy stężeniach 10-20 ppm co potwierdziły badania przeprowadzone na wyprodukowanych przez Kwazar opryskiwaczach z dodatkiem koncentratu SilverBatch.

Koncentrat antybakteryjny SilverBatch NANO-KW firmy Kwazar Corporation Sp. z o.o. z z Jaktorowa otrzymał wyróżnienie XIII Międzynarodowych tarów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol 2009.

Dane kontaktowe:

Kwazar Corporation Sp. z o.o.
ul. Chełmońskiego 144
96-313 Jaktorów
Tel:
(0 46) 855 61 97
(0 46) 856 40 30
(0 46) 856 41 30

E-mail:
kwazar@kwazar.com.pl

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: http://www.kwazar.com.pl

Mecenasi Nanonet: