Nanonet

OIWiP Poltech Sp. z o.o.

OIWiP Poltech Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1987 roku, jego powstanie nastąpiło z inicjatywy pracowników Politechniki Warszawskiej. Celem firmy było wykonywanie nietypowych prac badawczych i wdrożeniowych dla przemysłu. Do wytwarzania specjalistycznej aparatury powołano Zakład Doświadczalny. Zakład ten z biegiem czasu wyspecjalizował się w produkcji maszyn i przyrządów dla przemysłu spożywczego i produkcji rolnej.

W oparciu o własne prace badawcze i rozwojowe opracowano między innymi kilka modeli nowoczesnych zamgławiaczy elektrycznych serii MGŁA-E. Obecnie Poltech jest jedynym producentem tego typu urządzeń na polskim rynku. Mają one szerokie zastosowanie w ochronie środowiska, w produkcji rolnej, ogrodnictwie, przy dezynfekcji czy podawaniu leków weterynaryjnych.

Podstawową zaletą procesu zamgławiania jest łatwość obsługi, ekonomiczne zużycie preparatów oraz wysoka skuteczność przeprowadzanych zabiegów – krople o bardzo małej wielkości ( <50µm ) utrzymują się przez długi okres czasu w powietrzu.
Zamgławiacze stosowane w pracach związanych z ochroną środowiska umożliwiają efektywne przeprowadzanie procesu dezodoryzacji zarówno na terenie otwartym (bariery ochronne), w pomieszczeniach zamkniętych oraz środków transportu. Z bardzo dobrym skutkiem stosowane są w obiektach takich jak oczyszczalnie ścieków, zlewnie, wysypiska śmieci czy składowiska odpadów.

Dezodoryzacja przy zastosowaniu zamgławiaczy jest znacznie tańsza od budowy instalacji stacjonarnych, umożliwia szybkie przemieszczanie urządzeń w zależności od potrzeb oraz ich użycie do innych celów, np.; do dezynfekcji. Podawanie środków dezodoryzujących w postaci mgły aerozolowej umożliwia efektywne i oszczędne ich wykorzystanie.
Do zamgławiania stosowane są środki chemiczne o różnym sposobie działania:
– preparaty aldehydowe,
– płyny nanotechnologiczne,
– pomocnicze środki przedłużające utrzymywanie się mgły w powietrzu.

 

OŚRODEK INICJATYW WDROŻENIOWYCH I PRODUKCYJNYCH
„POLTECH” spółka z o.o.
ul. Noakowskiego 4
00-666 Warszawa
biuro tel./fax (0-22) 825-63-89

Produkcja i sprzedaż zamgławiaczy
Zakład Doświadczalny
ul. Żeromskiego 12
05-075 Warszawa-Wesoła
tel. (0-22)773-71-11
kom. 0-602-74-60-24.
Mail: biuro@poltech.waw.pl

http://poltech.waw.pl

Mecenasi Nanonet: