Nanonet

PREVAC sp. z o.o.

PREVAC sp. z o.o.

PL-44362 Rogów,
Raciborska Str.61

telefon: +48 32 459 2000
telefon: +48 32 718 6224

Firma PREVAC sp. z o.o. powstała w 1996 roku w Rogowie na Górnym Śląsku. Jest wiodącym na świecie producentem aparatury naukowo-badawczej wykorzystywanej do badań w warunkach wysokiej i ultra wysokiej próżni.Firma zorientowana jest na wyznaczanie standardów w branży precyzyjnych technologii.

Aparatury produkowane przez firmę, wchodzą w skład najbardziej złożonych urządzeń naukowo-badawczych, jakie można sobie wyobrazić. Wykorzystywane są między innymi do badań nad rozwojem nanotechnologii. Urządzenia te, umożliwiają badanie powierzchni struktur, składu materiałów pod kątem jakościowym i ilościowym, jednocześnie nie niszcząc nanopowierzchni tychże  materiałów, gdyż pomiar odbywa się na bazie wymiany elektronów na orbitach badanych atomów. Za pomocą produkowanych przez firmę urządzeń można obrazować pojedyncze atomy, badać i modyfikować ich ułożenie oraz przeprowadzać ich analizy.

Największym potencjałem firmy jest wieloletnie doświadczenie w technologii próżniowej oraz wysoko wykwalifikowana, młoda, dynamiczna i ambitna kadra najlepszych specjalistów, którzy charakteryzują się otwartością na nowe rozwiązania, inicjatywą oraz kreatywnością. W ciągu swojej wieloletniej obecności na rynku PREVAC może pochwalić się imponującymi osiągnięciami. Produkty firmy powstałe od początku do końca w Polsce, pracują obecnie na terenie Polski, Niemiec, Francji, Anglii, Szwecji, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Czech, USA, Kanady, Japonii, Chin, Rosji, Indii, Australii, RPA itd. Podstawą sukcesu firmy PREVAC jest niekwestionowana jakość oferowanych produktów i usług. Potwierdzeniem dbałości o jakość i ciągłe udoskonalanie procesów firmy jest posiadanie Certyfikatu TÜV Rheinland InterCert Kft. na zgodność systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2008.

Potwierdzeniem innowacyjności oraz wysokiej jakości oferowanych produktów i usług jest wiele nagród i wyróżnień znajdujących się w kolekcji firmy PREVAC. Wśród nich nagrody Polskiego Towarzystwa Próżniowego, Forum Jakości Quality International, Gazele Biznesu. Szczególnie ważna dla firmy jest główna nagroda otrzymana w kategorii „Wyrób Przyszłości” w XI edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości” objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. PREVAC jest aktywnym działaczem na rzecz upowszechniania nauki, techniki i zastosowań próżni jako Członek Wspierający Polskiego Towarzystwa Próżniowego od 13 maja 1999 roku. Aktywnie od wielu lat PREVAC współpracuje również ze znanymi i wiodącymi grupami badawczymi z kraju jak i zagranicy.

Więcej informacji o firmie mogą Państwo znaleźć na stronie: http://www.prevac.pl/

Mecenasi Nanonet: