Aktualności

Spotkanie Śląskiego Klastra NANO | Synchrotron SOLARIS – oferta dla przedsiębiorców i możliwości praktycznego wykorzystania technik badawczych | 3.02.2022

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w roku 2022 spotkanie Śląskiego Klastra NANO, które odbędzie się 3 lutego 2022 w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie.

Spotkanie Śląskiego Klastra Nano będzie poświęcone Synchrotronowi SOLARIS, jego ofercie dla przedsiębiorców oraz możliwości praktycznego zastosowania technik badawczych.
Współorganizatorem spotkania jest Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS

Rejestracja: https://spotkanieklastra-synchrotronsolaris.konfeo.com
Ilość miejsc ograniczona! (max 20 osób)

https://nanonet.pl/

Agenda:

  • Otwarcie spotkania, powitanie uczestników
  • Prezentacja poszczególnych linii i technik badawczych, oferta współpracy z przedsiębiorstwami
  • Wizyta studyjna w Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS
  • Networking

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS

NCPS SOLARIS jest narodowym centrum naukowym zapewniającym otwarty dostęp do infrastruktury badawczej. Jako unikalne w obszarze Europy Centralnej źródło promieniowania synchrotronowego otwiera nowe perspektywy w wielu obszarach badań podstawowych i stosowanych, oferując szerokie spektrum nowoczesnych technik badawczych. NCPS SOLARIS jest platformą rozwoju współpracy krajowej i międzynarodowej oraz pełni funkcję inkubatora nowych technologii.

NCPS SOLARIS, współpracując z krajowym i międzynarodowym środowiskiem naukowym, projektuje, tworzy i udostępnia stanowiska do prowadzenia badań z wykorzystaniem unikalnych metod doświadczalnych bazujących na właściwościach promieniowania synchrotronowego. Infrastruktura Centrum służy badaniom podstawowym i materiałowym między innymi w obszarach: kataliza, inżynieria biomedyczna, nanomateriały, farmakologia czy geologia. Umożliwia poszukiwanie nowych źródeł energii oraz rozwiązań dla elektroniki przyszłości.

NCPS SOLARIS stymuluje współpracę polskich naukowców z przemysłem w znajdowaniu nowych rozwiązań technicznych o potencjale komercyjnym oraz jest ważnym w skali kraju ośrodkiem promocji nauk ścisłych.

https://synchrotron.uj.edu.pl/

Podobne artykuły

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Solaris Industry Days, organizowane we współpracy ze Śląskim Klastrem Nano oraz Fundacją Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET, będzie skupione na omówieniu możliwości prowadzenia...
Zapraszamy serdecznie na spotkanie Śląski Klaster Nano o tematyce przewodniej: Druk 3D i technologie przyrostowe w nanotechnologii

Accessibility Tools