W dniach 26-29 września 2017 odbywała się w Rzymie konferencja i wystawa NanoInnovation 2017. To niezwykłe wydarzenie organizowane przez AIRI oraz NanoItaly Association oraz 23 instytucje będące współorganizatorami, zgromadziło około 1150 uczestników z całego świata. W ciągu czterech dni prezentacje wygłosiło ponad 300 mówców – przedstawicieli nauki i biznesu podczas licznych sesji, warsztatów, wykładów i sympozjów.
Dzięki współpracy z panią Izabelą Laskowską ICE (Agencją Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich) oraz z panem Massimo Bersani z FBK (Fundacją Bruno Kesslera), Fundacja Nanonet zorganizowała wyjazd, dzięki któremu mogła zaprezentować ogromny potencjał polskiej nauki i przemysłu w dziedzinie nanoinnowacji oraz zachęcić włoskie i światowe firmy i instytuty do współpracy nad wspólnym i projektami.
Polski wkład w konferencji był bardzo duży. Jeden wykładów plenerowych poprowadził prof. Tomasz Dietl z Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu na temat nanospintroniki w materiałach topologicznych. Przewodniczył on również, razem z prof. Mirosławem Millerem z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalnej sesji „Nanotechnology in Poland”. Przedstawiono na niej działania Fundacji NANONET oraz Śląskiego Klastra Nano. Zaprezentowali się również innowatorzy trzech członków klastra: Smart Nanotechnologies, NeWave Technologies oraz Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.
Wystąpienia podczas sesji:
Odbyły się również niezależnie prezentacje prof. Millera oraz dr. Zbigniewa Brytana (Politechnika Śląska) na tematy kolejno:
Polscy reprezentanci brali też udział w sesjach networkingowych oraz B2B. Mamy nadzieję, że rozmowy, które przeprowadzili, nie tylko z Włochami, ale także ze Szwajcarią, Łotwą, Koreą czy Tajwanem zaowocują udaną współpracą, która pomoże polskiej branży nanotechnologicznej zyskać jeszcze większe znaczenie na arenie międzynarodowej.
Accessibility Tools