Podczas tegorocznej edycji miały miejsca dwa wykłady plenarne, dwóch cenionych w świecie nanotechnologii ekspertów: Profesor Dmytro F. Perepichka z Uniwersytetu McGill w Kanadzie wygłosił prelekcję „Design of optoelectronic properties in covalent organic frameworks” oraz Doktor Denis Koltsov w prelekcji „Opportunities and trends in modern Nanotechnology” czyli o przyszłości i szansach nanotechnologii. InterNanoPoland 2024 stało się przestrzenią umożliwiającą dialog pomiędzy światem nauki i biznesu. Edycja 2024 odbyła się w całości w formie stacjonarnej w hotelu Novotel w Katowicach.
Ósma edycja InterNanoPoland to:
Głównymi organizatorami wydarzenia byli Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego innowacyjnego na Śląsku i w Polsce. Miastem Współgospodarzem konferencji InterNanoPoland ponownie zostało Miasto Katowice, a Partnerami paneli tematycznych następujące jednostki:
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Politechnika Śląska, Centrum Elektroniki Organicznej i Nanohybrydowej,
Polski Klaster Budowlany, Krajowy Klaster Kluczowy
Sponsorzy wydarzenia:
Honorowe patronaty:
Podczas konferencji InterNanoPoland 2024 zostały poruszone kluczowe tematy dla rozwoju nauki i gospodarki. Przede wszystkim rozmawialiśmy o przyszłości nanotechnologii, o szansach, możliwościach i zagrożeniach. Poruszone były również kwestie komercjalizacji badań, wsparcia państwa we wdrożeniu nanotechnologii oraz ochrony praw autorskich. Jednym z głównych punktów konferencji był panel dyskusyjny „GOZ – szanse i możliwości” z udziałem uczestników podczas, którego została postawiona teza, że brakuje informacji wśród naukowców, przedsiębiorców i studentów, jakie są główne założenia cyrkularnej ekonomii.
W ramach współpracy z Royal Society of Chemistry mogliśmy przydzielić specjalne nagordy dla prelegentów oraz uczestników sesji posterowej. Specjalna komisja oceniła wszystkie wystąpienia i przyznała nagrodę, bezkosztowego członkostwa w Royal Society of Chemistry.
Wydarzenie InterNanoPoland 2024 umożliwiło internacjonalizację polskiego sektora nanotechnologicznego oraz prezentację potencjału polskich firm i jednostek badawczych na tle europejskiej i światowej konkurencji. Konferencja przyczyniła się do kreowania powiązań pomiędzy biznesem i nauką oraz definiowania nowych trendów rozwoju branży.
Accessibility Tools