Labsof i Labsoft Industrial Solutions zapraszają do Lublina na Ogólnopolskie Sympozjum: Nauka i przemysł – metody spektroskopowe wpraktyce, podczas którego dr Michał Kużdżał wygłosi referat pt. SPEKTROMETRIA TXRF JAKO CZUŁA I DOKŁADNA METODA OZNACZANIA PIERWIASTKÓW
Termin wystąpienia: 29 czerwca, godz. 9.30, sala D105, wejście B
Spektroskopia fluorescencji rentgenowskiej całkowitego odbicia (TXRF) znajduje szerokie zastosowanie w analityce chemicznej (próbki środowiskowe i biologiczne, żywność), laboratoriach kontroli jakości, w przemyśle petrochemicznym, i farmaceutycznym, liniach badawczych w synchrotronach, przy konserwacji zabytków i w kryminalistyce.
TXRF to wysoka czułość, łatwa i szybka preparatyka próbek i niskie koszty eksploatacji.
Próbkę ciekłą lub zawiesinę pipetuje się na dysk kwarcowy lub szafirowy i suszy, aby utworzyła bardzo cienką warstwę, a analizę ilościową wykonuje z użyciem wzorca wewnętrznego o znanym stężeniu.
Spektrometr TXRF – S4 T-STAR z dwoma lampami rentgenowskimi firmy Bruker pozwala na wykonanie analiz wielopierwiastkowych z bardzo dobrą czułością rzędu mg/l (ppb) i może stanowić idealną alternatywę dla spektrometrów ICP-OES, nie wymagając przy tym ani mineralizacji próbki, ani stosowania kosztownych gazów.
Firma Labsoft oprócz spektrometrów TXRF, to również unikatowe rozwiązania zawarte w takich technikach jak:
Sympozjum Nauka i przemysł – metody spektroskopowe w praktyce, nowe wyzwania i możliwości odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w dniach 27-29.06.2023 w budynku Instytutu Informatyki, ul. Akademicka 9, I piętro, sala D105 (wejście do budynku od strony pl. M. Curie-Skłodowskiej 2
Accessibility Tools