Aktualności

Badania nad wydajnością druku: szablony laserowe vs galwaniczne

graffiti_city_texture_225444_lPhoto Stencil, LLC czołowy dostawca usług z zakresie produkcji wysokiej klasy wzorników i urządzeń drukarskich, ogłasza publikacje artykułu pt. „Badania nad Wydajnością Druku: Porównanie matryc galwanicznych z szablonami wycinanymi laserowo”.

Artykuł (napisany przez Rachel Miller-Short oraz doktora William E. Coleman z firmy Photo Stencil przy współpracy z Josephem Peraultem z firmy Parmi) przedstawia rezultaty badań porównujących wydajność druku w zakresie procentowego transferu środków oddzielczych oraz stopnia objętości ich dyspersji przy wykorzystaniu różnorakich szablonów galwanicznych i szablonów wycinanych laserowo zarówno po, jak i bez przeprowadzania procesów końcowych. Jakość wydruków na bocznych powierzchniach także była badana. Celem badań było ustalenie, które z szablonów osiąga najlepsze rezultaty podczas wydzielania past do małych otworów, równocześnie dostarczając wystarczającą ilość past lutowniczych dla elementów o normalnej wielkości przeznaczonych do montażu powierzchniowego na płytkach obwodu drukowanego.

„Ostatnio zaobserwowano dużą aktywność oraz zainteresowanie w zastosowaniu laminowanych szablonów galwanicznych wycinanych laserowo jako normalnych szablonów galwanicznych.” – wyjaśnia Rachel Miller-Short, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu w Photo Stencil. – „W miarę jak elementy stają się coraz mniejsze, coraz trudniej jest robić wydruki pastami lutowniczymi, aby spełnić wymogi zarówno dla bardzo małych komponentów, takich jak 4 i 3mm jednostek pamięciowych CTS, tak jak i dla elementów o normalnej wielkości przeznaczonych do montażu powierzchniowego na płytkach obwodu drukowanego. Większe elementy wymagają użycia większej ilości pasty lutowniczej dla wypełnienia wystarczającej ilości oczek lutowniczych powstałych po lutowaniu rozpływowym. Jednakże, gdy szablon normalnie używany do wydruków z pastą lutowniczą dla elementów obwodu drukowanego jest wykorzystywany do mniejszych komponentów, to z uwagi na mały rozmiar otworów można stanąć wobec problemu, jakim jest wyznaczenie niewystarczającej dozy pasty lutowniczej. Współczynnik powierzchniowy ma znaczący wpływ na rozwiązanie tego dylematu. Nasze badania przedstawiają szczegółowe wyniki wydajności druku przy zastosowaniu 12 szablonów w 5 różnych kategoriach.”

Źródła: http://www.photostencil.com/

http://www.azonano.com/news.aspx?newsID=30498

Źródło grafiki:

http://www.everystockphoto.com/

Accessibility Tools