Nanotechnologia

Dobre wieści dla użytkowników mikroskopów elektronowych

raith.png

Dobre wieści dla użytkowników mikroskopów elektronowych

W ostatnich latach polskie laboratoria badawcze zostały wyposażone w wiele nowych mikroskopów skaningowych (SEM). Korzyści z posiadania takiego oprzyrządowania do prac analitycznych w dziedzinie nanotechnologii dobrze są znane. Obrazy SEM można znaleźć w wielu publikacjach naukowych, a nawet w naszej codziennej prasie.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że prawie każdy mikroskop SEM może być przekształcony w stację roboczą/ stanowisko do nanolitografii. Do tego celu firma Raith oferuje dojrzałe koncepcyjnie i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie ELPHY. System ELPHY jest powszechnie używany na całym świecie a i w Polsce pierwsze laboratoria zaczęły stosować go do swoich litograficznych prac.

Co można zrobić przy użyciu ELPHY?

Urządzenia do lutowania SMD i bondery drutowe są urządzeniami do wytwarzania połączeń w standardowej elektronice. Nano obiekty (takie jak nanodruty czy grafen) są zbyt małe, aby móc wytworzyć połączenie przy użyciu tych urządzeń. Właśnie to jest jednym z zastosowań ELPHY w obszarze nanolitografii: wykonanie elektrod kontaktowych o wymiarach nano do małych obiektów (przedstawione na zdjęciu).

Jeśli chcielibyście Państwo więcej się dowiedzieć na temat ELPHY i innych aplikacji do nanolitografii, które mogą być wykonywane przy użyciu ELPHY, prosimy o wysłanie listu e-mail do polskiego biura kontaktowego Raith’a: Katarzyna Piekarska kasiapiekarska@home.pl z kluczowym słowem: „ELHPY” i swoim adresem e-mail. Otrzymacie Państwo broszurę z pełną informacją na ten temat. Zapraszamy Państwa również do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.raith.com

 

 

Accessibility Tools