Polecane

Fundacja NANONET patronem medialnym XII konferencji DNI BETONU | 9-11 października 2023 r., Wisła

Tysiąc osób weźmie udział w XII konferencji DNI BETONU, która w dniach 9-11 października 2023 r. odbędzie się w Wiśle. Tematem przewodnim konferencji będzie budownictwo o niskim śladzie węglowym.

Program konferencji, organizowanej od 2000 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu, obfituje w ciekawe wystąpienia, dyskusje panelowe i wydarzenia towarzyszące.

Swój udział w konferencji potwierdziło już 1000 osób, choć ostateczną liczbę uczestników poznamy 9 października.

– Nie znam konferencji w Polsce cieszącej się podobnym zainteresowaniem, ale jestem dumny, że przez lata udało nam się zbudować markę konferencji, to najważniejsze – komentuje prof. Jan Deja, szef Biura Organizacyjnego DNI BETONU.

Tegoroczną konferencję poprzedzi bieg na 10 km pod nazwą Dni Betonu w Biegu, który rozpocznie się w niedzielę, 8 października o godz. 13. Dochód z biegu prowadzącego wzdłuż Czarnej Wisełki zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

 

DZIEŃ PIERWSZY

Obrady konferencji rozpoczną się w poniedziałek o godz. 11. W ciągu 3 dni, podczas 10 sesji zostanie zaprezentowanych 48 referatów.

Wszystkich autorów, których referaty nie zostaną wygłoszone podczas konferencji zachęcamy do przygotowania posterów i wzięcia udziału w sesji posterowej.

Pierwszego dnia odbędzie się także finał konkursu Power Concrete i dyskusja panelowa pt. „Rola budownictwa w polskiej gospodarce, w kontekście polityki klimatycznej”. Uczestnikami dyskusji będą: Tomasz Żuchowski (GDDKiA), Adrian Furgalski (ZDG TOR), Dariusz Blocher (UNIBEP), Jan Styliński (PZPB), arch. Zbigniew Reszka (Arch Deco) oraz Łukasz Sawicki z Ministerstwa Klimatu i Ochrony Środowiska.

W foyer wokół sali konferencyjnej, na 50 stoiskach, swoją ofertę będą prezentować partnerzy konferencji, sponsorzy oraz inni wystawcy.

Na zakończenie dnia, podczas kolacji regionalnej, zostaną wręczone nagrody zwycięzcom konkursu Power Concrete i biegu na 10 km.

 

DZIEŃ DRUGI

Drugi dzień konferencji to sesje poświęcone: betonowi w zrównoważonym budownictwie, prefabrykacji betonowej oraz spoiwom i betonom z dodatkami mineralnymi.

Będzie także jedenasta sesja – sesja warsztatowa z prezentacjami firm: Master Builders Solutions, SIKA Poland oraz MC-Bauchemie.

Uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w „Forum odbudowy Ukrainy” z udziałem panelistów z Polski, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Popołudnie drugiego dnia konferencji wypełni debata przygotowana przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce pt. „Betony niskoemisyjne – perspektywy i wyzwania rynku”.

O roli producentów betonu w drodze do uzyskania neutralności klimatycznej, trendach rozwojowych oraz wyzwaniach związanych ze stosowaniem cementów niskoemisyjnych będą rozmawiać: prof. Grzegorz Bajorek (Politechnika Rzeszowska), prof. Łukasz Drobiec (Politechnika Śląska), Jarosław Fiutowski (Ghelamco Poland), Mariusz Grochowicz (Transbet Betoniarnie), Piotr Górak (SPC i CEMEX Polska) oraz Michał Oleksik (SPChB i ATLAS).

Podczas wieczornej kolacji zostaną wręczone Nagrody DNI BETONU czyli tzw. „betonowe Oskary”. To wyróżnienie dla osób i instytucji o znaczącym dorobku w zakresie technologii betonu i to zarówno w obszarze nauki jak i rzeczywistych realizacji obiektów budowlanych.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

 

DZIEŃ TRZECI

Referaty ostatniego dnia konferencji będą dotyczyły: architektury betonowej, zastosowaniu betonu w budownictwie drogowym i mostowym oraz właściwości betonu stwardniałego.

Podczas 12 sesji – sesji specjalnej, poświęconej kontroli wyrobów budowlanych, prezentacje wygłoszą przedstawiciele Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Instytutu Techniki Budowlanej.

Sesję zakończy panel dyskusyjny z udziałem: Iwony Tokarskiej (GUNB), Łukasza Rymarza (MRiT), Piotra Zapolskiego (Siec Badawcza Łukasiewicz) i Grzegorza Stefanowicza (Kruszbet S.A.).

 

XII konferencja DNI BETONU odbywa się pod patronatem honorowym:

– Ministra Infrastruktury

– Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

– Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

Pod patronatem naukowym

– Sekcji Inżynierii Komunikacyjnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN

– Sekcji Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN

– Sekcji Konstrukcji Betonowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN

 

XII KONFERENCJA DNI BETONU W LICZBACH:

1000 uczestników

50 stoisk wystawienniczych

48 referatów + postery

10 sesji konferencyjnych

4 panele dyskusyjne

3 dni obrad

2 sesje specjalne

1 bieg

Podobne artykuły

Politechnika Śląska zaprasza na „Chemikalia” – wyjątkowe wydarzenie łączące w sobie konferencję naukową i rozrywkę. 🔍 Część naukowa obejmie sesję posterową dyplomantów studiów magisterskich Wydziału Chemicznego oraz wykład popularnonaukowy....

Accessibility Tools