Aktualności

Fundusz Górnośląski stawia na szachy!

Spółka włączyła się w organizację tegorocznego Festiwalu Szachowego w Katowicach. Udział w  wydarzeniu wzięło ponad 900 uczestników. Znaczna większość z nich to dzieci i młodzież. Najmłodsi mieli po 6 lat, przyjechali do Katowic z rodzicami i dziadkami, którzy zarazili ich miłością do czarno-białej szachownicy.

Od wielu lat Fundusz Górnośląski S. A. wspiera młodych przedsiębiorców. Teraz swoimi działaniami objąć chce także tych najmłodszych. A jak wiadomo – najskuteczniej dzieci uczy się poprzez zabawę. Szachy łączą rozrywkę z rozwojem osobistym. Rozwijają także szereg innych cech, przydatnych w dalszym życiu i podczas prowadzenia biznesu.

Logiczne myślenie, szacunek dla przeciwnika, umiejętności wnikliwej analizy sytuacji, skupienia się na konkretnym zadaniu to są takie rzeczy, które szachy ze sobą niosą. Jak nauczymy dzieci grać w szachy to o ich przyszłość na pewno możemy być spokojni.

W polskim i światowym biznesie można mnożyć przykłady osób, które świetnie radziły sobie w szachach w czasach juniorskich i studenckich, a później porzuciły sport, aby płynnie przejść do pracy na odpowiedzialnych stanowiskach lub aby rozwijać własną firmę. Zdecydowana większość tych osób po latach podkreśla jak ważną rolę w kształtowaniu kariery zawodowej miały właśnie umiejętności nabyte dzięki szachom.

Czołowe firmy m.in.: branży IT i branży finansowej wśród wyróżniających się szachistów studentów od lat poszukują pracowników do pracy analitycznej. Umiejętności, których trzeba by nauczyć nowo zatrudnioną osobę, szachista bardzo często już ma, dzięki czemu znacznie lepiej sprawdza się na odpowiedzialnych stanowiskach.

Festiwal Szachowy w Katowicach odbył się w dniach 7-14 kwietnia. Kolejne sportowe emocje w październiku. Wówczas rozegrany zostanie także szachowy turniej przedsiębiorców.

Podobne artykuły

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w dniu 7 września 2023 r. poświęcone finansowaniu współpracy nauki i biznesu. Spotkanie będzie skupione na możliwościach finansowania projektów realizowanych w partnerstwach naukowo-biznesowych oraz zacieśniania...

Accessibility Tools