Aktualności

Intel wyjawia szczegóły swojej nowej mikroarchitektury

Intel wyjawił szczegóły swojej najnowszej mikroarchitektury, która została zoptymalizowana poprzez użycie 14nm procesu produkcyjnego, będącego wiodącym standardem w branży. Razem technologie te zapewnią urządzeniom komputerowym większą wydajność oraz niskie zużycie energii, dzięki czemu sprostają one szerokiemu wachlarzowi wymagań w zakresie przetwarzania danych począwszy od infrastruktury chmury obliczeniowej i Internetu przedmiotów po sektor informatyki osobistej i mobilnej.

Punkty kluczowe:
• Intel wyjawił szczegóły mikroarchitektury procesora Intel® Core™ M, pierwszego produktu, który będzie produkowany przy użyciu technologii 14nm
• Kombinacja nowej mikroarchitektury i procesu produkcyjnego zapoczątkuje nową falę innowacji w zakresie nowych współczynników kształtu, doświadczeń i systemów, które są cieńsze oraz działają cicho i nie przegrzewają się.
• Architekci i projektanci chipów osiągnęli ponad dwukrotnie większą redukcję parametru TDP w porównaniu z procesorami wcześniejszych generacji o podobnej wydajności i zwiększonemu okresowi wyładowania się baterii.
• Nowa mikroarchitektura została zoptymalizowana tak, by czerpać korzyści z nowych możliwości jakie daje 14 nm proces produkcji.
• Intel zapoczątkował pierwszą na świecie masową produkcję przy wykorzystaniu technologii 14 nm. W tym celu używa tranzystorów drugiej generacji Tri-gate (FinFET), z której każdy charakteryzuje się wiodącą wydajnością, mocą, gęstością i kosztami.
• 14nm technologia Intelu będzie używana do produkcji produktów o dużej wydajności i niskim stopniu zużycia energii mającym szerokie zastosowanie, włączając w to serwery, urządzenia osobiste i Internet przedmiotów.
• Pierwsze systemy bazujące na procesorze Intel® Core™ M znajdą się na półkach już w wakacyjny sezon sprzedaży, a już w pierwszej połowie 2015 roku będą szeroko dostępne.
• Dodatkowe produkty bazujące na Broadwell microarchitecture i 14nm technologii zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących miesiącach.

„Zintegrowany model firmy Intel – kombinacja naszej fachowej wiedzy projektowej z najlepszym procesem produkcji – umożliwia dostarczenie naszym klientom i konsumentom urządzeń o lepszej wydajności i mniejszym zużyciu energii.” – mówi Rani Borkar, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny do spraw rozwoju produktu. – „Ta nowa mikroarchiterktya to więcej, niż nadzwyczajne osiągnięcie techniczne. System ten jest demonstracją znaczenia naszej filozofii projektowej, która dopasowuje nasz projekt do wymogów klientów.”

„14nm technologia Intelu wykorzystuje tranzystory Tri-gate, będące urządzeniami drugiej generacji, które zapewniają najlepszą wydajnoścć, moc, energię oraz ceny.” – twierdzi Mark Bohr, starszy doradca Technology and Manufacturing Group i kierownik Process Architecture and Integration. – „ Inwestycje Intelu i jego poświęcenie w zgłębianiu prawa Moora leży u sedna tego, czego naszym zespołom udało się osiągnąć dzięki temu nowemu procesowi.”

Źródła: http://www.intel.com/

http://www.azonano.com/news.aspx?newsID=30841

Źródło grafiki:

http://www.everystockphoto.com/

Accessibility Tools