Aktualności

InterNanoPoland 2021, 14 – 15.04.2021 r.

InterNanoPoland to największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona całkowicie tematyce nanotechnologii. Jest to międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów działających w obszarze nanotechnologii oraz zaawansowanych materiałów. Konferencja oferuje możliwości prezentacji projektów B+R, a także przedstawienia własnych osiągnięć i podzielenia się wynikami prac przez młodych naukowców przed zaproszonymi gośćmi kształtującymi rozwój nanotechnologii w kraju i zagranicą.

Piąta edycja InterNanoPoland 2021 odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2021r. w formie zdalnej. Razem z najważniejszymi instytucjami naukowymi w kraju przygotowano sesje i panele o tematyce:

 • Grafen i materiały dwuwymiarowe
 • Materiały funkcjonalne
 • Nowoczesne materiały kompozytowe
 • Nano dla ochronie zdrowia i środowiska
 • Normalizacja w nanofabrykacji
 • Sesja plakatowa: Badania i technologie dla rozwoju przemysłu nanotechnologicznego

W trakcie konferencji odbędzie się panel dyskusyjny “Nanotechnologia a pandemia wirusa SARS-CoV-2” współorganizowany przez Dr. Denisa Koltsova będącego ekspertem i autorytetem w kwestii normalizacji nanotechnologii oraz wystąpienie plenarne Dr. Ziny Cinker, która jest Dyrektorką Generalną firmy AMPT, a do niedawna szefową National Graphene Association. Ponadto przy InterNanoPoland 2021 odbędzie się Forum Nauka Biznes: Nano dla ochronie zdrowia i środowiska organizowane przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.

 

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET oraz Śląski Klaster Nano, których misją jest stworzenie platformy współpracy przedsiębiorców, instytucji naukowych, administracji publicznej i organizacji wsparcia biznesu na rzecz zwiększenia znaczenia nanotechnologii w kształtowaniu przyszłego wymiaru gospodarczego innowacyjnego na Śląsku i w Polsce.

W tym roku do grona partnerów i organizatorów dołączyli: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Miasto Katowice i firma Brec.

Do uczestnictwa w konferencji zapraszamy pomysłodawców, przedstawicieli start-upów, studentów, naukowców, przedstawicieli firm prowadzących działania badawczo-rozwojowe i inne organizacje oraz osoby zainteresowane rozwojem technologii.

To doskonała okazja by podpatrzeć praktyków, porozmawiać, wymienić kontakty, poszukać pracodawcy, znaleźć pracownika czy partnera naukowego lub biznesowego, sprawdzić swoje pomysły przed inwestorami i uzyskać praktyczne umiejętności. Dla uczestników spotkania przewidziano różne formy zdalnego networkingu. Szczególnie zapraszamy do pokoi networkingowych, gdzie będzie można porozmawiać z przedstawicielami:

 • Fundacji NANONET
 • Invento Capital
 • Polski Klaster Technologii Kompozytowych
 • Cebrio Grzegorz Pelczar
 • Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
 • EEN – International Cooperation Network.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie: www.internanopoland.com.

Rejestracji można dokonać już dziś.
Osoby prowadzące badania naukowe zachęcamy do zgłaszania plakatów.
Firmy zachęcamy do skorzystania z pakietów sponsorskich.

Podobne artykuły

W dniach 18 – 19 października 2022 r. odbyła się międzynarodowa konferencja InterNanoPoland 2022 dla wszystkich entuzjastów nanotechnologii i szeroko pojętej inżynierii materiałowej; przedsiębiorców, naukowców, organizacji otoczenia biznesu i...

Accessibility Tools