Aktualności

NANOSCAN SMPS SPEKTROMETR NANOCZĄSTEK MODEL 3910

NanoScan SMPS firmy TSI otwiera drzwi do rutynowych pomiarów wielkości nanocząstek. Ten rewolucyjny spektrometr wielkości cząstek jest przenośny i ma niewielkie rozmiary. Łatwy w użyciu, lekki i zasilany baterią, NanoScan SMPS umożliwia badaczom zbierać cenne dane o nanocząstkach z wielu, nawet trudnodostępnych miejsc.

Zaprojektowany przy użyciu długo rozwijanych przez TSI technologii, NanoScan jest innowacyjnym, opłacalnym rozwiązaniem dla pomiarów nanocząstek w czasie rzeczywistym.

Zastosowanie:
NanoScan SMPS może być stosowany w szerokim zakresie badań i aplikacji:
+ Badania podstawowe
+ Higiena pracy / monitoring miejsc pracy
+ Badanie jakości powietrza w pomieszczeniach
zamkniętych i na zewnątrz
+ Nanotechnologia (badanie nanocząstek)
+ Badania spalania / emisji cząstek
+ Badania terenowe
+ Toksykologia inhalacyjna
+ Identyfikacja źródłeł zagrożenia

Cechy i zalety
Rozkład wielkości od 10 nanometrów
+ Dwa tryby pomiarowe:
– SCAN: rozkład wielkości w czasie rzeczywistym
– SINGLE: monitoring pojedynczej wielkości cząstek
+ 1-minutowy pomiar rozkładu wielkości;
1-sekundowy pomiar pojedynczej wielkości cząstek
+ Prosta obsługa instrumentu
+ Wbudowana pamięć wewnętrzna do przechowywania wyników
+ Kompaktowe rozmiary
+ ~6 h pracy na jednej baterii (12 h przy dwóch bateriach)
+ Zakres stężęń aż do 1.000.000 cząstek/cm3
+ Oprogramowanie NanoScan Manager w pakiecie
+ Nie zawiera radioaktywnych materiałów

Rozkład wielkości nanocząstek
Nanotechnologia jest aktywnym obszarem badań ze względu na dużą różnorodność potencjalnych zastosowań. Emisja nanocząstek, które są generowane przez szeroką gamę wspólnych źródeł, uważane są za potencjalne zagrożenie dla jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Do tej pory koszt i wielkość instrumentów do badania nanocząstek sprawiały, że były one poza zasięgiem wielu użytkowników. NanoScan SMPS firmy TSI umożliwiło szerokiemu gronu badaczy podjęcie badań w zakresie nanocząstek oraz ich ekspozycji.

Mobilność
Przenieś swoje pomiary poza laboratorium. Mały, lekki i zasilany bateryjnie, NanoScan SMPS jest idealny do zastosowań wymagających mobilności jak pomiary na drogach, w miejscach pracy, i poszukiwania źródeł nanocząstek. Ten niezwykle atrakcyjny cenowo instrument otwiera również możliwości jednoczesnych czasowych i przestrzennych pomiarów za pomocą wielu urządzeń.

Wyrafinowany instrument w niewielkim opakowaniu
NanoScan SMPS łączy w sobie zaawansowaną technologię i prostotę obsługi w jednym praktycznym narzędziu pomiarowym. Cztery kluczowe elementy konstrukcji to:
1. Wstępny kondycjoner: Cyklon usuwający duże cząstki.
2. Jonizator cząstek: Opantentowany jonizator unipolarny jonizuje więcej cząstek niż bipolarny i eliminuje konieczność stosowania źródła promieniowania radioaktywnego.
3. Selektor wielkości: Dla różnicowania cząstek zastosowana została kolumna DMA w układzie radialnym (RDMA). Gwarantując doskonałą rozdzielczość i dokładność RDMA pozwoliła utrzymać niewielkie rozmiary i masę instrumentu.
4. Licznik cząstek: Kondensacyjny licznik cząstek pracujący na alkoholu izopropylowym zapewnia dokładność pomiarów w warunkach zarówno niskiego jak i wysokiego stężenia. Urządzenie może pracować do 6 godzin bez dodatkowego dostarczania izopropanolu do rdzenia saturatora. W celu zapewnienia dłuższej pracy można stosować zewnętrzny zbiornik cieczy roboczej.

UPROSZCZONE ZBIERANIE I ANALIZA DANYCH

Prosta akwizycja cennych danych

Zbieranie danych rozpoczyna się po wybraniu odpowiedniej ikony na wyświetlaczu urządzenia. Nie ma potrzeby podłączania dedykowanego komputera do urządzenia by zapisywać dane pomiarowe. Interfejs jest intuicyjny i łatwy w osbłudze. NanoScan SMPS w czasie rzeczywistym wyświetla ilość cząstek, powierzchnię lub masę poszczególnych dystrybucji, stężenie i wiele statystyk. Użytkownik samodzielnie może zaprogramować czas rozpoczęcia, liczbę próbek i inne parametry testu. Ekran może wyświetlić również pełną diagnostykę instrumentu.

Monitoring pojedynczej wielkości cząstek

Oprócz dystrybucji wielkości nanocząstek, NanoScan SMPS może monitorować stężenie jednej wielkości cząstek. Jeśli interesujące badacza źródło generuje cząstki wielkości np. 50 nm, w łatwy sposób można kontrolować ich stężenie z rozdzielczością 1-sekundową realizując tym samym pomiary w czasie rzeczywistym.

Prosta analiza danych za pomocą oprogramowania Nanoscan Manager pozwala w kilka minut tworzyć wykresy i tabele gotowe do natychmiastowej prezentacji. Dane mogą być odniesione jako ilość, powierzchnię i masę cząstek. Dostępna jest pełna obróbka statystyczna dla każdego zestawu danych. Przydatna funkcja odtwarzania pozwala na wizualny przegląd zebranych danych. Użytkownicy mogą powiększać dowolne obszary grafik, aby zapewnić bardziej szczegółowe analizy. Maksymalny rozmiar i stężenie można łatwo ustalić wybierajac odpowiednie dane na wykresie. Oprogramowanie NanoScan Manager jest kompatybilny z system Microsoft® Windows® 7 64-bit. Może być użyty również jako narzędzie kontroli urządzenia i zbierania danych.

DANE TECHNICZNE

Spektrometr nanocząstek NANOSCAN SMPS Model 3910

Parametry operacyjne
Tryby pomiaru SCAN – rozkład wielkości
SINGLE – monitoring pojedynczej wielkości cząstki
Zakres wielkości 10 do 420 nm
Rozdzielczość 13
Czas pomiaru Rozkład wielkości: 60 s (45 s upscan,
15 s downscan) Tryb pojedynczej wielkości cząstki: 1 s
Stężenie cząstek 100-1,000,000 cząstek/cm3
Przepływ Wlot 0.75lpm ± 20%; 0.25lpm ± 10% próbki
Ciecz kondensująca Odczynnik (99.5% lub czystszy);
Alcohol izopropylowy
System napełniania Rdzeń (~8 h pracy @ 21°C); Opcjonalny zewnętrzny zbiornik
Punkt zerowy ≤0.1 cząstek/cm3
Zbieranie danych 3-8 dni w pamięci wewnętrznej;
Pamięć USB
Wyświetlacz kolorowy dotykowy
Złącze komunikacyjne USB
Czas rozgrzewania <15 min.
Źródło podciśnienia wewnętrzne
Wymiary (LWH) 45 cm x 23 cm x 39 cm
Masa <8kg (<17.5 lbs); bez baterii;
<9kg (<19.5 lbs); z 2 bateriami
Zasilanie 100-240 VAC, 50/60 Hz; Zasilacz zewnętrzny
Warunki środowiskowe 10-30°C: 0-40% RH lub wyższe w zależności od punktu rosy, aż do 80% z opcjonalnym osuszaczem dyfuzyjnym.

Jakość i wsparcie TSI
TSI stara się spełniać lub przekraczać potrzeby i oczekiwania przez ciągłe doskonalenie procesów, produktów i usług oferowanych naszym klientom. Wdrożony system jakości ISO 9001: 2008 zapewnia wykorzystanie narzędzi analitycznych NIST, używane wzorce są trasabilne do wzorców NIST. Każdy instrument, który opuszcza fabrykę jest przeznaczony do wieloletniego użytkowania, TSI zapewnia jakość i ciągłe wsparcie dla produktów przez specjalistów TSI na całym świecie.

Ponad trzy rzędy wielkości mierzonych cząstek
Przenośne, niedrogie urządzenia umożliwiają pomiar rozkładu wielkości cząstek w czasie rzeczywistym od 10 nm do 10 m. NanoScan SMPS Model 3910 może być połączony z modelem 3330 Optycznym Spektrometrem Wielkości Czastek.

TSI Incorporated – Odwiedź strone www.tsi.com w celu uzyskania dalszych informacji, lub na stronę dystrybutora:
NGLab Sp. z o.o.
Bitwy Warszawskiej 1920 roku 18/9
02-366 Warszawa
T: + 48 22 668 88 30
E: nglab@nglab.pl
www.nglab.pl

Do zamówienia z NanoScan SMPS
3910 NanoScan SMPS z oprogramowaniem NanoScan Manager
Akcesoria
80168 Akumulator
801685 Ładowarka akumulatorów
3062 Osuszacz dyfuzyjny
801622 Próbnik
3910-Accy NanoScan SMPS Maintenance Kit (zawiera rysik, rdzeń saturatora, filtr punktu zerowego, rurki)
8016 Alkohol izopropylowy w opakowaniu 1630ml

Accessibility Tools