Aktualności

Nowa generacja baterii od firmy StoreDot

charging-smartphoneNanotechnologiczny pionier StoreDot Ltd. zaprezentował rewolucyjny model baterii, która naładuje smartfony i inne urządzenia w zaledwie 30 sekund.

Na sympozjum Microsoftu pod hasłem 'Think Next’ zorganizowanym w Tel Avivie, StoreDot zaprezentował prototyp swojej ultra-szybko ładującej się baterii. Niewiarygodne jest to, że jej użytkownicy będą w stanie naładować swoje telefony w mniej niż StoreDot potrzebuje, aby wyjaśnić jak działa ta najnowocześniejsza technologia.

Oto skrócona wersja: StoreDot specializuje się w technologii zainspirowanej naturalnymi procesami, które są jednocześnie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Firma produkuje nanodrobiny z materiału bioorganicznego, które dzięki swojemu rozmiarowi zwiększyły pojemność elektrody oraz wydajność elektrolitu, co przyczyniło się do stworzenia baterii, którą można naładować do pełna w ciągu minut, a nie tak jak dotychczas kilku godzin.

Dla osób bardziej zainteresowanych techniczną stroną wynalazku, oto dokładny opis jego działania. Te multifunkcjonalne nanodrobiny są chemicznie zsyntetyzowanymi bioorganicznymi peptydowymi molekułami, które zmieniają możliwości urządzeń mobilnych. Nanokryształy zbudowane są z peptydów, krótkich łańcuchów aminokwasowych, elementów tworzących proteiny.

Bioorganiczne urządzenia od StoreDot, takie jak wyświetlacze smartfonów, gwarantują bardziej wydajne zużycie energii, a przy tym są przyjazne dla środowiska, podczas gdy inne nanodrobiny i technologie kwantowe, które są wciąż w użyciu, bazują na metalach ciężkich jak kadm, tak więc są toksyczne. Nanodrobiny od StoreDot są biokompatybilne i lepsze od wcześniejszych rozwiązań stosowanych w tej dziedzinie. Technologia od StoreDot pozwoli zsyntetyzować nowe nanomateriały, które będą miały nowe szerokie zastosowanie.

Produkcja nanodrobin jest relatywnie niedroga, ponieważ są one naturalne i wykorzystują biologiczny mechanizm samodzielnego łączenia się. Mogą być one wytwarzane z różnorodnych surowców bioorganicznych, które są ogólnodostępne i przyjazne dla środowiska.

Firma StoreDot, z siedzibą w Ramat Gan, niedaleko Tel Avivu, pracuje nad technologia peptydową, opartą na odkryciu samo-łączących się nanodrobin pochodzenia organicznego.

'Szybko ładująca się bateria jest efektem naszych wysiłków, włożonych w komercjalizację odkrytych przez nas materiałów. Cieszymy się, że ta innowacyjna nanotechnologia, zainspirowana przez naturę, nie tylko zmienia możliwości urządzeń przenośnych, ale jest także przyjazna dla środowiska’ powiedział dr Doron Myersdorf, prezes StoreDot.

 

Źródło: http://www.nanowerk.com/nanotechnology_news/newsid=35111.php

 

 

 

Accessibility Tools