Aktualności

Nowe mega pojemne nośniki danych

music-tape-electronics-59148-l

Powołując się na użycie swojej opatentowanej technologii cząsteczkowej NANOCUBIC™ i ferrytu baru, FUJIFILM Recording Media U.S.A., Inc, oddział spółki FUJIFILM Corporation (która znajduje się we światowej czołówce producentów zewnętrznych nośników danych) ogłosił, że przy współpracy z IBM udało im się stworzyć wydajną taśmę cząsteczkową o liniowej polaryzacji magnetycznej, która posiada rekordową powierzchnię gęstości zapisu wynoszącą 85.9 miliardy bitów na cal kwadratowy.

Ten przełomowy wynalazek w zakresie gęstości zapisu jest porównywalny ze standardową kasetą LTO zdolną do przechowania aż do 154 terabajtów nieskompresowanych danych, czyli o 62 razy więcej danych, niż jest w stanie pomieści obecna taśma LTO6.

„Zespół IBM skupił się na udoskonaleniu technologii głowic, aby wytworzyć znacznie silniejsze pole magnetyczne potrzebne do ulepszenia pojemności taśmy, jej prędkości i niezawodności, równocześnie kładąc nacisk na zaawansowaną technologię NANOCUBIC, którą opatentowała firma Fujifilm.”

Ta nowa rekordowa powierzchnia gęstości zapisu została uzyskana poprzez użycie zaawansowanego prototypu taśmy, będącej połączeniem technologii NANOCUBIC opracowanej przez Fujifilm z zaawansowaną technologią napędów taśmowych stworzoną przez IBM.

„To osiągnięcie na polu powierzchni gęstości zapisu ma istotne znaczenie, jako, że ilość danych firmowych wzrasta w niesamowitym tempie, a bezpieczne i niezawodne nośniki danych pozostają kluczowymi elementami dzisiejszego rynku.” – twierdzi Peter Faulhaber, Prezes FUJIFILM Recording Media U.S.A., Inc. – „Razem z naszymi partnerami z IBM byliśmy w stanie stworzyć podstawę dla zwiększenie do niezwykłych rozmiarów powierzchni gęstości zapisu na taśmie, która jest szybka, wydajna i energooszczędna. Niezaprzeczalnie cechy te przyniosą korzyści każdej organizacji.”

Badania Fujifilms skupiają się na wcześniejszych mankamentach związanych ze zmniejszeniem rozmiarów cząsteczek magnetycznych oraz stopniem degradacji stabilności termicznej. Ulepszona technologia NANOCUBIC zmniejsza objętość cząstek magnetycznych ferrytu baru (co jest konieczne do uzyskania dużych powierzchni gęstości zapisu danych), równocześnie utrzymując stabilność termiczną, aby zapewnić długotrwałą archiwizację zapisanych danych.

Ponieważ nierówności na powierzchni taśmy są bezpośrednio związane zarówno ze stosunkiem sygnału do szumu oraz wysoką jakością wydruku, do technologii NANOCUBIC włączono NANO powłoki ochronne i techniki dyspersyjne, aby całkowicie kontrolować stopień gładkości powierzchni. Dodatkowo, dzięki pionowej orientacji cząsteczek w nanoskali, cząsteczki ferrytu baru dokładnie dopasowują się do siebie nawzajem tworząc wysokiej jakości sygnał odczytu o szerokiej częstotliwości.

Źródła: http://www.fujifilmusa.com/

http://www.azonano.com/news.aspx?newsID=30168

Źródło grafiki:

http://www.everystockphoto.com/

Accessibility Tools