Nanotechnologia

Powłoka NanoSceptic zwalcza ludzki koronawirus

everystockphoto-nasa-space-64678-lZnane ze swych wizji przyszłościowych centra badawcze z całego świata przeprowadzały testy na najnowszym urządzeniu technologii przełomowej, które pomoże w walce przeciwko infekcjom i chorobom. W Stanach Zjednoczonych zakończono zakrojone na szeroką skalę testy na różne patogeny. Najnowszy test przeprowadzony zgodnie z wymogami agencji FDA przez niezależne laboratorium amerykańskie wykazał, że powłoka NanoSeptic®  całkowicie zwalcza ludzki koronawirus w niecałe 30 minut. Wyniki badań z zagranicznych centrów badawczych powoli zaczynają potwierdzając efektywność powłoki NanoSeptic® w walce z niebezpiecznymi patogenami.Szpitale na całym świecie muszą sobie radzić z niebezpiecznymi patogenami, które rozwijają się na różnego rodzaju powierzchniach i są przyczyną około 100 000 zgonów rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. Szpital Uniwersytecki im. Króla Abdula-Aziza w Arabii Saudyjskiej wspólnie z Safe Life FZC (wyłącznym dyspozytorem NanoTouch w kilku krajach Środkowego Wschodu) przeprowadził ostatnio własne testy na powłoce NanoSeptic.

„Przetestowaliśmy produkt na obecność kilku rodzajów bakterii Gram-dodatnich, Gram-ujemnych i bakterii gronkowca złocistego, które są przyczyną wielu zakażeń szpitalnych. Po otrzymaniu początkowych wyników testu zaczęliśmy nazywać produkt NanoSceptic Magicznym Papierem z powodu jego zdolności do zabijania bakterii.” – mówi doktor Amr Saeb, kierownik Wydział Biotechnologii w Centrum Badawczym w Uniwersytecie im. Króla Abdula-Aziza, które jest częścią King Saud University. – “ Ten product był w stanie zabić 100% bakterii E. coli i Ps. Aeruginosa oraz 88% Gemów gronkowca złocistego w ciągu jednej godziny. Jako naukowiec zajmujący się genetyką bakteryjną jestem naprawdę podekscytowany najnowszymi sposobami unicestwiania patogenów w bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób bez rozwoju odpornych drobnoustrojów, które trudno się leczy.”

W skład samoczyszczącej powierzchni NanoSceptic, która została zaprojektowana i wyprodukowana w Center for Advanced Engineering and Research w Wirginii, wchodzą punkty dotyku, takie jak czujniki nacisku przy drzwiach, uchwyty klamek oraz przenośne podkładki do kas, składane stoliki i toaletki. Powierzchnie te przy użyciu najnowszej nanotechnologii (zamiast środków chemicznych, rozrzedzonych trucizn, czy metali ciężkich) nieprzerwanie zabijają bakterie, wirusy i grzyby.

„Obojętnie czy mówimy o szpitalach, szkołach, hotelach, bądź restauracjach , możliwość umieszczenia powierzchni, które nieprzerwanie zabijają zarówno wirusy, jak i bakterie, dokładnie tam gdzie są one potrzebne jest istotna.” – twierdzi Hongwoo Seo z DesignOops w Korei Południowej. – „ Przeprowadziliśmy nasze własne testy przy użyciu pomiarów ATP i odkryliśmy, iż powłoka NanoSceptic stała się natychmiast czyściejsza w 57%, a po 3 minutach wynik ten podskoczył do 93%. Teraz produkty NanoSceptic pomagają naszym klientom oczyszczać powierzchnię dla lepszej kondycji fizycznej i psychicznej, aniżeli dla samej estetyki.”

„Powłoki NanoSceptic  stanowią wspaniałe dopełnienie do technologii czyszczących które wykorzystują środki chemiczne, promieniowanie UV i dezynfekcje parową.” – mówi Dr. Ahmed Elawadi z Safe Life. – „ Te powłoki zwiększają możliwości czyszczące poprzez wyeliminowanie odpornych mikroorganizmów przez 24 godziny dziennie, siedem dni w tygodniu. Produkty takie jak podkładki dla podróżujących, czy maty na stół to przenośne powierzchnie, które są wspaniałe dla naszych klientów, gdyż mogą zwiększyć zakres działania ich marki i ich misje opieki zdrowotnej poza proponowane usługi.”

12 Marca Korea Testing & Research Institute przeprowadziło kontrolowane testy laboratoryjne skupione na niebezpiecznych bakteriach i otrzymało wyniki podobne do wyników testów przeprowadzonych w Arabii Saudyjskiej. Dodatkowo zaplanowane testy, gdzie bakterie są przez 24 godziny są wielokrotnie zaszczepiane na powierzchnie podkreśli predyspozycje powierzchni NanoSceptic do nieprzerwanego czyszczenia.

„W NanoTouch jesteśmy tak podekscytowani, że centra badawcze na całym świecie nostryfikują naszą obecną misję zmiany świata.” – mówi Dennis Hackemeyer, Współzałożyciel NanoTouch Materials. – „Kolejnym ekscytującym aspektem produktów NanoSceptics jest komunikacja wizualna, która może wpłynąć na zmianę ludzkich zachowań. Odwiedzający skłaniają się ku dotykaniu powierzchni NanoSceptic, która utrzymuje inne powierzchnie w czystości.

Źródła:

http://www.nanoseptic.com/

http://www.azonano.com/news.aspx?newsID=29709

Źródło grafiki:

http://www.everystockphoto.com/

Podobne artykuły

W niekończącej się walce z bakteriami szala zwycięstwa zaczyna przechylać się na stronę ludzkości. Wszystko za sprawą urządzenia, które może dać nam przewagę w badaniach nad lekami. Od kilku...
Połów bakterii nie brzmi jak najbardziej relaksująca rozrywka na świecie. Jest to jednak coś, czego dokonali naukowcy z międzynarodowego zespołu za pomocą zakrzywionego promienia światła. Naukowcy z ITMO University,...

Accessibility Tools