Aktualności

Raport 3W – Węgiel – materiał przyszłości”

Raport 3W – Węgiel – materiał przyszłości”

„Zaawansowane materiały są projektowane, aby spełniać precyzyjnie określone funkcje w nowoczesnym przemy- śle. To właśnie w laboratoriach powstają inteligentne i funkcjonalne materiały, które posiadają szczególne właściwości fizyczne, chemiczne, optyczne, elektryczne a nawet biologiczne. Zaawansowane materiały wyznaczają kierunki rozwoju głównych gałęzi gospodarki na świecie, jak np. energetyka, elektronika czy medycyna.

W ostatnich latach dynamicznie rozwijającą się grupę zaawansowanych materiałów stanowią nowoczesne materiały węglowe, takie jak grafen, nanorurki węglowe, fulereny czy też włókna węglowe. Te niewielkie struktury prezentują niezwykłe właściwości, które otwierają przed nami nieograniczone możliwości innowacyjnych zastosowań. Materiały węglowe są odpowiedzią na poszukiwanie rozwiązań o podwyższonej wydajności, trwałości i zgodności z priorytetami zrównoważonego rozwoju.

Czy Polska odgrywa znaczącą rolę w ich rozwoju? Zdecydowanie tak! Zajmujemy czołowe miejsce wśród krajów europejskich, a nasi naukowcy i przedsiębiorcy nie tylko tworzą, ale również wdrażają rozwiązania na światowym poziomie”

Całość raportu do ściągnięcia na stronie Idei 3W ➡️ https://idea3w.org/raporty-3w

 

Tagi:

, ,

Accessibility Tools