Polecane

„Rybnik dla biznesu” – podsumowanie wydarzenia

Na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy oraz w Domu Kultury w Niedobczycach odbyła się konferencja „Rybnik dla biznesu”. Była to czwarta edycja tego biznesowego spotkania. Organizatorami byli Urząd Miasta Rybnik oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorcy z wyboru.

Miasto Rybnik przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Przedsiębiorcy z wyboru” po raz kolejny zorganizowało konferencję „Rybnik Dla Biznesu”, skierowaną do przedsiębiorców działających i zamierzających inwestować w Rybniku.

W trakcie spotkania lokalni przedsiębiorcy, oprócz okazji do nawiązywania relacji, wymiany kontaktów biznesowych, mogli także wziąć udział w licznych panelach szkoleniowych.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9 w Zabytkowej Kopalni Ignacy od prelekcji dr Krystiana Dudka zatytułowanej “Diabeł tkwi w szczegółach. 15 prostych zasad skutecznej komunikacji i PR.” Spotkało się ono z żywą reakcją publiczności. Kolejne dwa wystąpienia: dr Justyny Łapaj – Kucharskiej oraz Marty Czapik, również zgromadziły liczną publiczność. Dwa spotkania warsztatowe organizowane przez EI Polska odbyły się online.

Po sesji warsztatowej przyszedł czas na networking, a także uroczystą Galę, które miała miejsce w Domu Kultury w Niedobczycach.

– Ta gala, webinaria to świetna okazja, żeby się spotkać, porozmawiać i mam nadzieję, że my jako samorząd będziemy taką swoistą platformą wymiany kontaktów, doświadczeń i że będziemy wspólnie z tymi przedsiębiorcami budowali wizerunek silnego gospodarczo Rybnika – podkreśla Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

W trakcie gali po raz pierwszy wręczono nagrodę w konkursie Rybnicki Biznes Plan. Zwycięzcy, którzy w swoich szkołach, pod okiem nauczycieli, tworzyli pomysły na biznes otrzymali nagrody pieniężne. Partnerem konkursu był PKO Bank Polski.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego – Marek Gojny i Tomasz Szczotok. Ich pomysł ,,DaSky Technology” – to firma rozwiązująca nie tylko problemy teraźniejszości, ale także przyszłości. – To połączenie technologii dronowej ze sztuczną inteligencją. Flagowymi produktami firmy będą urządzenia pod nazwą ,,Dronosiewność” zajmujące się sadzeniem drzew oraz roślin w trudnych warunkach terenowo pogodowych, ich nawożeniem oraz inspekcją po upływie czasu. Urządzenie będzie w stanie w krótkim czasie wykonać przelot kontrolny analizując teren oraz samoczynnie wybierając miejsca idealne do sadzenia – mówią autorzy pomysłu.

Na drugim miejscu uplasował się projekt uczniów Zespołu Szkół Technicznych, Mateusza Kasperka i Tomasza Niemczyka o nazwie ,,Zicherongi”. Trzecią nagrodę otrzymały uczennice Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Julia Osika i Weronika Kamińska za projekt „DogCafe”.

Spotkanie uświetniła prelekcja Zuzanny Skalskiej zatytułowana „10 kluczowych czynników zmian w przedsiębiorstwach”. Zuzanna Skalska to doradca ds. Trendów strategicznych w zakresie innowacji, założycielka marki 360Inspiration. Prelegenta wskazała przedsiębiorcom jakie zmiany czekają biznes w najbliższych latach oraz w jaki sposób możemy się na nie przygotować. Jej wystąpienie było żywo komentowane i skłoniło uczestników do licznych refleksji oraz rozmów.

W wydarzeniu Rybnik dla biznesu wzięło udział ponad 150 osób: przedstawicieli biznesu, instytucji otoczenia biznesu, a także samorządów. Po zakończeniu konferencji uczestnicy wyrazili opinie na jej temat: „Bardzo dobre wydarzenie, gratulacje” „Brawo za pomysł i gościa takiego jak Zuzanna Skalska”, „Dziękuję za to doświadczenie”, „Gość specjalny – strzał w 10”. Kolejna edycja planowana jest już za rok.

 

 

Tagi:

,

Accessibility Tools