Polecane

Seminarium: Adventures with 2D Materials: From Flexible Devices to Atomic Memories and Electronic Tattoo Sensors

W imieniu Dziekana Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszamy przedstawicieli firm oraz naukowców zainteresowanych najnowszymi technologiami związanymi z mikroelektroniką na wykład dotyczący najnowszych odkryć oraz wdrożeń związanych z materiałami idealnie cienkimi (o grubości jednego atomu). Jest to jedyny w Polsce otwarty wykład Prof. Deji Akinwande, który na co dzień pracuje na University of Texas w Austin.

Przezroczyste, cienkie i elastyczne wyświetlacze oraz czujniki to przyszłość, która staje się realna już dziś dzięki technologiom, nad którymi pracuje dla firm prof. Akinwande. Zapraszamy na spotkanie z tym niezwykłym człowiekiem. Podczas wykładu przedstawi swoje osiągnięcia naukowe oraz dotychczasowe i potencjalne zastosowania dla nich.

Wizyta ta jest efektem współpracy nawiązanej przez dr hab. Macieja Wiesnera z UAM podczas udziału w Customer Electronics Show w Las Vegas, wyjazd na targi został zorganizowany przez PPNT w ramach realizacji projektu Inkubator Innowacyjności – inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szczegóły wydarzenia:

Prelegent: prof. Deji Akinwande
Afiliacja: Microelectronics Research Center, University of Texas w Austin, USA
Tytuł: Adventures with 2D Materials: From Flexible Devices to Atomic Memories and Electronic Tattoo Sensors
Data: środa 2019.03.6 godz. 11:00
Miejsce: Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85A Poznań, pokój 16
Prowadzący: dr hab. Maciej Wiesner
Organizator: Dziekan Wydziału Fizyki UAM
Język seminarium: angielski

Accessibility Tools