Nanotechnologia

Standaryzowany grafen płatkowy specjalnością nowego laboratorium Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej

24 września br. na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (WIChiP PW) odbędzie się uroczyste otwarcie nowopowstałego Laboratorium Grafenowego Politechniki Warszawskiej (LG PW). Projekt pn. „Laboratorium Grafenowe LG PW – zaplecze wytwarzania standaryzowanego grafenu płatkowego o określonej funkcjonalności” jest wart 4,5 mln zł, w tym wkład własny Politechniki wynosi 630 tysięcy złotych. Dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-13. Projektem inwestycyjnym kieruje dr inż. Wojciech Orciuch, prodziekan ds. ogólnych Wydziału. W ramach projektu realizowane są dwa główne zadania:
i) adaptacja laboratoriów badawczych na WIChiP PW na potrzeby LG PW,
ii) wyposażenie LG PW w niezbędną aparaturę i urządzenia.

Accessibility Tools