Nanotechnologia

Wyjątkowa wystawa NANOGALLERY na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

NanoGallery to ruchoma galeria naukowa, której głównym celem jest promowanie wyników badań w dziedzinie nanotechnologii podjętych w Polsce w celu rozwoju nowoczesnej gospodarki, realizując wyzwania społeczne XXI w. Wystawa jest jedną z części projektu NANODIODE, w którym uczestniczy Fundacja Nanonet ( www.nanodiode.ue ).

 

LVD_001a

perlit ( zdjęcie wykonano w INTiBS PAN we Wrocławiu)

Nanogallery powstało by promować przedsięwzięcia B+R w zakresie polskiej nanotechnologii, zwiększać świadomość społeczną na temat problemów gospodarczych, społecznych i naukowych oraz ich możliwych rozwiązań w nauce i biznesie w nanotechnologii. Ważnym celem jest także zachęcanie młodych ludzi do poszerzania wiedzy i głębszego poznawania tej dziedziny wiedzy.

20130921_112857

Impreza NanoGallery odbędzie się podczas Parku Wiedzy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w dniach 20-21 września 2014 (więcej informacji na www.festiwal.wroc.pl). Podczas imprezy będą prezentowane wielkoformatowe plakaty przedstawiające obiekty badań w nano-skali, każdy w wysokiej rozdzielczości, wraz z opisem prezentowanego tematu, badań i profilu naukowego autora. Uczestnicy imprezy wypełnią specjalne kwestionariusze oceniając prezentowane zagadnienia i atrakcyjność galerii.

Accessibility Tools