Aktualności

Spotkanie projektowe ClusterMat – Chemnitz 7.03.2019

W dniu 7 marca 2019 roku w Chemnitz University of Technology odbyło się spotkanie Komitetu Użytkowników MŚP projektu Cornet 24, podczas 21. Werkstofftechnisches Kolloquium – WTK 2019. Uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w wykładach organizowanych w ramach drugiego dnia WTK 2019 o tematyce związanej z zaawansowanymi materiałami w technice oraz zapoznać się z ofertą i produktami wystawców.

 

Spotkanie projektowe rozpoczął profesor Thomas Lampke (Chemnitz University of Technology) i doktor Aleksandra Małachowska (Politechnika Wrocławska) prezentacją partnerów i uczestników projektu ClusterMat. Zostały przedstawione dotychczasowe wyniki projektu “Wytwarzanie proszków na bazie żelaza o podwyższonych właściwościach dla technik generatywnych” prowadzone przez jednostki badawcze,  firmy natomiast zaprezentowały zakres swojej działalności wskazując punkty spójne z prowadzonym projektem. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja dotycząca własności badanych materiałów proszkowych oraz potencjalnego zastosowania ich w przemyśle, co szczególnie zainteresowało przedsiębiorców będących członkami Komitetu Użytkowników. Spotkanie zostało zakończone wizytą w laboratorium badawczym działającym przy Chemnitz University of Technology zajmującym się metodami natryskiwania cieplnego.

 

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu CORNET

Podobne artykuły

Badania na potrzeby konkretnych branż przemysłowych Badania na potrzeby danej branży (ang. Collective Research, CORNET –COllective Research NETworking) są badaniami przeprowadzanymi na użytek szerokiej grupy przedsiębiorstw, w szczególności mikro,...

Accessibility Tools