Aktualności

Wtorek z Mecenasem – Anton Paar w skrócie

Great people | Great instruments

Firma Anton Paar opracowuje, produkuje i dystrybuuje wysoce dokładne przyrządy laboratoryjne i procesowe systemy pomiarowe oraz dostarcza dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania automatyzacji i robotyzacji. Posiada doskonałe rozwiązania w dziedzinie analizy mikro i nano świata. Jest światowym liderem w dziedzinach pomiaru gęstości, oznaczania stężenia oraz reometrii.

Analizatory wielkości cząstki

Analiza cząsteczek za jednym naciśnięciem przycisku

Systemy cząsteczek mogą być złożone, ale ich pomiary – nie! Anton Paar oferuje dwie różne technologie badani wielkości cząstek w skali nanometrycznej i milimetrowej. Seria Litesizer bazuje na technologii DLS i umożliwia określenie nie tylko wielkości cząstek w skali nano ale także potencjału Zeta, transmitancji, masy cząsteczkowej, współczynnika załamania światła dla rozpuszczalników i ich mieszanin. Seria PSA bazuje na technologii dyfrakcji lasera i umożliwia pomiar wielkość cząstek materiałów sypkich i cieczy w zakresie mikro i milimetrów. Nowoczesne oprogramowanie w języku polskim daje możliwość obsługi za jego pomocą obydwu urządzeń.

Reometry

Seria reometrów MCR, którym klienci zaufali, posiada ponad 10 000 instalacji na całym świecie.

Reometry serii MCR firmy Anton Paar lidera na rynku,  zapewniają przede wszystkim otwarty katalog możliwości. Dostarczony najdokładniejszy na rynku modułowy reometr MCR będzie wydajny, wygodny w obsłudze i dostosowany do potrzeb niezależnie od tego, jakie obecnie masz wymagania dla badań reologicznych i jakie będą one w przyszłości. Umożliwia on pomiar cieczy o lepkości niższej niż woda, a także charakteryzowanie sztywnych materiałów, jak kompozyty polimerowe lub stal. Możemy podłączając mikroskop zajrzeć głębiej w prókę i zaobserwować mikrozmiany podczas badania reologicznego.

Mikroskop sił atomowych                       

AFM firmy Anton Paar zapewnia niepowtarzalny, uproszczony sposób pracy umożliwiający uzyskanie wyników 10 razy szybciej niż w tradycyjnych systemach AFM.

Wysokiej klasy mikroskopy sił atomowych serii Tosca w podstawowej wersji z najkrótszym czasem konfiguracji pomiaru i największym stolikiem na próbki wyznaczają standardy nanoanalizy powierzchni w urządzeniach AFM. Tosca to pierwszy wybór badaczy, pionierów, i twórców w dziedzinie nanotechnologii i materiałoznawstwa. Przełączanie trybu pracy poprzez wymianę głowicy to przeszłość. Tosca umożliwia pomiar tego samego punktu przy użyciu wszystkich dostępnych trybów połączonych w jednej głowicy. Nie musisz tracić całych dni na naukę obsługi AFM, rozpocznij pomiary już po 1 godzinie. Szybkie i bezpieczne ustawianie sondy w kilka sekund, automatyczna regulacja lasera, najbardziej intuicyjna nawigacja w obszarze próbki i najbezpieczniejsza procedura zbliżania sondy na rynku pozwolą Ci osiągnąć cel, a Ty zyskasz więcej czasu na analizę wyników badań.

Nasze realizacje

W ostatnim czasie zrealizowaliśmy dwa duże projekty na systemy do badań wielkości nanocząstek oraz potencjału zeta emuslji i ciał stałych. Jeden na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu drugi na Akademii Techniczo Humanistycznej w Bielsku Białej.

Połączenie analizatora cząstek i potencjału zeta Litesizer 500 z analizatorem potencjału zeta ciał stałych SurPass 3 daje pełny wgląd we właściwości Twoich próbek zarówno w skali nano jak i mikro, możemy zbadać potencjał zeta zarówno w układach ciekłych jak i stałych w pełnym zakresie skali pH. To jedyne na rynku kompleksowe i niesłychanie powtarzalne rozwiązanie do badań nano i mikro emulsji, proszków, włókien, polimerów, metali, membran a nawet soczewek kontaktowych.

Zdobywaj wiedzę z Anton Paar – Webinaria dla każdego

Anton Paar Poland prowadzi serię szkoleń online odnośnie analizy cząstek. Zapisy na naszej stronie internetowej. Szkolenia są bezpłatne lecz ilość miejsc ograniczona. Szkolenia już jesienią zapraszamy.

https://www.anton-paar.com/pl-pl/serwis-i-pomoc/seminaria-online/

Accessibility Tools