Nanotechnologia

Zoptymalizowane Laboratoryjne Źródło Światła VUV dla mikroskopii UPS, ARPES i Momentum Microscopy (MM) | by Sygnis S.A.

µSIRIUS z nowym układem optycznym µFOCAL 100 jest spektroskopowym źródłem światła VUV (Vacuum Ultra-Violet) nowej generacji przeznaczonym do pracy w laboratorium. µSIRIUS jest następcą wiodącego modelu punktowego źródła światła UV firmy SPECS, i przede wszystkim znalazł swoje zastosowanie w instrumentach ARPES, ulepszając ich żywotność, ogniskowanie i gęstość strumienia fotonów. Bezkonkurencyjną wydajność źródła czyni go idealnym narzędziem dla zastosowań w mikroskopii UPS, ARPES i Momentum Microscopy (MM).

µSIRIUS jest wyładowczym źródłem światła typu duoplazmatron stworzonym całkowicie przy pomocy produkcji addytywnej. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, skuteczny system chłodzenia został połączony z pełną zdolnością UHV (Ultra-High Vacuum) co znacznie poprawiło czas pracy sekcji katodowej/anodowej. Żywotność emitera może osiągnąć nawet do 5000 godzin i więcej, przy czym maksymalny dozwolony prąd sekcji anodowej jest prawie trzy razy większy od innych modeli źródeł UV. Dzięki inteligentnej konstrukcji, namagnesowane elementy źródła są całkowicie odłączalne, co pozwala na jego wygrzanie próżniowe (tzw. Bakeout). Jest kompatybilne ze wszystkimi gazami szlachetnymi, od helu przy pracy ze standardowymi liniami emisyjnymi He I i He II, do linii emisyjnych gazów ciężkich, na przykład Ksenonu albo Kryptonu.

 

µSIRIUS doskonale sprawdza się z nową generacją eliptycznych kapilar, osiągając rozmiary plamki na powierzchni próbki znacznie poniżej 100 µm lub mniejsze w niemal idealnym kształcie gaussowskim. W wyniku, źródło osiąga gęstości strumienia fotonów powyżej 1×1015 fotonów/s×mm² i może konkurować nawet z synchrotronami. To połączenie sprawia, że µSIRIUS small spot tworzy idealny zespół z nową generacją analizatorów APRES i Momentum Microscopy (MM).

Opcjonalnie µSIRIUS może być połączony ze sprawdzoną elipsoidalną kapilarą transferową (optyka ETC) tworząc ekonomiczny pakiet. W przypadku zastosowań high-end, monochromator TMM 304 z optyką ogniskującą zapewnia niezrównaną rozdzielczość energetyczną i kątową. Zaawansowany zasilacz COSCON SUVS umożliwia pełne komputerowe sterowanie eksperymentem z automatyczną i ustabilizowaną pracą w próżni oraz w zmodyfikowanej atmosferze.

Najważniejsze dane techniczne:

  • Optymalne ogniskowanie do 100/300 µm
  • Do 1×1015 fotonów/s×mm²
  • Długi czas życia < 5000 h
  • Łatwy w obsłudze
  • Pobudzanie rożnych linii emisyjnych
  • Jest dostępny monochromator

 


Publikacja przygotowana przez zespół SYGNIS S.A.
Więcej szczegółów na stronie produktu: https://www.specs-group.com/nc/specs/products/detail/622/
Źródło artykułu: https://www.specs-group.com/nc/specsgroup/latest-news/blog/detail/147/
Źródło zdjęcia: SPECS GmbH

Podobne artykuły

Stan powierzchniowy Au (111) jest strukturą dobrze znaną z badań kątowo rozdzielczej spektroskopii fotoelektronów (ARPES) i często wykorzystywaną jest jako miara wydajności systemów analitycznych. Mimo tego, większość badań tej...
Grupa Sygnis została oficjalnym dystrybutorem urządzeń firmy SPECS Surface Nano Analysis GmbH, wiodącego producenta innowacyjnych i niestandardowych systemów do spektroskopii powierzchni i mikroskopii. Tym samym SPECS Group dołącza do...

Accessibility Tools