Aktualności

FORUM NAUKA – BIZNES: NANOMATERIAŁY W ENERGETYCE -30.06.2021

FORUM NAUKA – BIZNES: NANOMATERIAŁY W ENERGETYCE

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych organizuje Forum Nauka – Biznes: „Nanomateriały w energetyce”. Forum ma na celu zainicjowanie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami w obszarze nanotechnologii i nanomateriałów oraz popularyzację wiedzy na temat potencjału nanotechnologii na Śląsku.

Obecna edycja Forum odbędzie się w formie online w dniu 30 czerwca 2021 r. od godz. 10:00 do godz. 12:30, dotyczyć będzie zastosowań nanomateriałów w energetyce. Moderatorem Forum będzie pan Andrzej Płonka, Kierownik Centrum Komercjalizacji i Marketingu w Łukasiewicz- Instytut Metali Nieżelaznych.

Prezentowane treści przybliżą naukowy,  biznesowy a także  praktyczny aspekt badań w obszarze nanotechnologii i nanomateriałów.

Forum Nauka-Biznes organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” , którego liderem jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Rejestracja możliwa jest do 28.06 do godziny 16:00 pod linkiem: https://forms.office.com/r/k800PYTFxR

Po zarejestrowaniu na podany adres e-mail, dzień przed wydarzeniem zostanie przesłany link do spotkania na platformie Microsoft Teams.

Udział w Forum jest całkowicie bezpłatny!

TEMATYKA I PRELEGENCI:

  1. Prof. dr hab. inż. Ewa Schab-Balcerzak: Energetyka słoneczna – ogniwa fotowoltaiczne III generacji
  2. Dr hab. inż. Mariusz Walkowiak: Nanostrukturalne materiały do ogniw litowo – jonowych nowej generacji.
  3. Mgr inż. Łukasz Kolanowski : Nanostrukturalne materiały węglowe do magazynowania energii.
  4. Dr inż. Alicja Hryniszyn: Ultradrobne proszki miedzi dedykowane do wytwarzania warstw przewodzących na elementach styków elektroenergetycznych
  5. Dr inż. Marcin Polak: Wykorzystanie nowoczesnych materiałów magnetycznych w transporcie
  6. Mgr inż. Przemysław Zackiewicz: Magnetyczne materiały nanokrystaliczne w grzejnictwie indukcyjnym

REJESTRACJA 

https://forms.office.com/r/k800PYTFxR

Wydarzenia Forum Nauka- Biznes orgaznizowane w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” zapewniają równy dostęp wszystkich osób, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie rasowe lub etniczne, religię lub przekonania, niepełnosprawności, orientację seksualną itp.

Link do strony projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)”  https://ris.slaskie.pl/czytaj/projekt_siec_regionalnych_obserwatoriow_specjalistycznych_w_ppoii_2019_22

Podobne artykuły

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Śląskiego Klastra NANO na spotkanie pt.  Forum Biznes-Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej.  Wydarzenie to odbędzie się 7 listopada br. w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji...
Zaawansowany Instytut Technologii Samsung (SAIT) opracował nowy materiał akumulatorowy, wykonany z „kulki grafenowej”, która potencjalnie mogłaby dostarczyć prędkości ładowania pięć razy szybciej niż dzisiejsze akumulatory litowo-jonowe.

Accessibility Tools