Aktualności

Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików „YoungChem2020”

Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET, jako patron medialny wydarzenia, serdecznie zaprasza na Międzynarodowy Kongres Młodych Chemików „YoungChem2020”.

Tegoroczny kongres „YoungChem” będzie już siedemnastą edycją wydarzenia, które uważane jest za jedną z najlepszych europejskich konferencji młodych chemików. Jak co roku wydarzenie organizują studenci Politechniki Warszawskiej, członkowie Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston”.

W kongresie uczestniczą zarówno studenci, jak też doktoranci, a nawet „młodzi” doktorzy. Głównym celem wydarzenia jest stworzenie im okazji do zaprezentowania przed międzynarodową publicznością swoich badań. Konferencja łączy akademię i świat biznesu; wykłady plenarne wygłaszają znani i szanowani profesorowie, a przedstawiciele firm chemicznych przybliżają uczestnikom praktyczną stronę chemii. O wyjątkowości kongresu stanowi nie tylko jego wysoki poziom naukowy, ale też wyjątkowo miła atmosfera.

Od 2003 YoungChem ewoluował od skromnej konferencji dla studentów z Polski i sąsiednich krajów, poprzez kongres europejski aż do wydarzenia o światowym zasięgu, które każdego roku przyciąga ponad 100 uczestników z dwudziestu kilku krajów. Każdy YoungChem jest okazją się do zawarcia nowych przyjaźni, inicjacji międzynarodowych współpracy i radości z czasu spędzonego razem. Nasze koło dokłada wszelkich starań, aby każda kolejna edycja konferencji była lepsza od poprzedniej.
YoungChem2020 odbędzie się w dniach 25-29.03 w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Wszelkie szczegóły organizacyjne można znaleźć na stronie internetowej www.youngchem.com. Zapewniamy, że kongres będzie wspaniałym doświadczeniem naukowym i społecznym.

Podobne artykuły

4th International Workshop on Functional Nanostructured Materials (FuNaM-4) jest cykliczną konferencją organizowaną przez Zespół Elektrochemii Wydziału Chemii UJ. Jest to konferencja tematyczna, która ma na celu poszerzenie wiedzy i...
Nanothon to pierwszy konkurs dla uczestników konferencji InterNanoPoland 2022, podczas którego zespoły projektowe, poprzez własne, autorskie projekty, mogą pokazać jak widzą rozwój nanotechnologii i jej zastosowanie w obszarach wody,...

Accessibility Tools