Aktualności

Patronat Nanonet nad IIgimi Międzynarodowymi Targami INNO-TECH EXPO

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować, iż Fundacja Nanonet objęła patronat nad IIgimi Międzynarodowymi Targami INNO-TECH EXPO.

II Międzynarodowe Targi INNO-TECH EXPO to największe wydarzenie w Polsce, które łączy świat biznesu z osiągnięciami nauki. Tu spotykają się przedstawiciele parków naukowo-technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, firm i instytucji naukowych.

Targi INNO-TECH EXPO to najlepsze miejsce by zaprezentować innowacyjną stronę działalności. To także nieoceniona okazja, by porozmawiać z ekspertami, przetestować nowe produkty i wypromować ciekawe projekty. Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii to dowód na to, że rozwój technologiczny dostępny jest dla każdego. Udział w targach daje nie tylko możliwość współpracy firm i instytucji, ale jest szansą na wzrost konkurencyjności poszczególnych przedsiębiorstw i całej krajowej gospodarki.

Pierwsza edycja pod patronatem Ministerstwa Gospodarki zgromadziła blisko 80 wystawców, między innymi z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Kirgistanu i Ukrainy. Pod jednym dachem spotkały się świat nauki i biznesu, a tym samym ludzie z pomysłami i inwestorzy z kapitałem.

Polski rynek IT/ICT na tle innych państw rozwija się nadzwyczaj dynamicznie. Jednym z przykładów potwierdzających to zjawisko jest współorganizacja wraz z Niemcami targów CeBIT. Krajowy sektor ICT tworzą zarówno małe i średnie firmy działające we wszystkich gałęziach branży, jak również duże korporacje mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem. Polscy przedsiębiorcy z powodzeniem odnajdują się między innymi na rynkach nowoczesnych urządzeń multimedialnych, gier komputerowych czy procesorów przemysłowych. Gospodarka prezentuje się imponująco nie tylko od strony tworzenia innowacyjnych rozwiązań, ale też przyswajania zagranicznych inwestycji wielkich korporacji.

Czynnikiem wpływającym na ciągły rozwój rynku w Polsce jest atrakcyjne położenie geograficzne, wiążące się przede wszystkim z krótszym czasem podróży. Nie bez znaczenia pozostaje stabilność ekonomiczno-gospodarcza, która pozwala z większym powodzeniem prognozować trendy i planować długoterminowe inwestycje. Istotnym elementem jest także dobrze wykształcona kadra pracownicza mająca bezpośredni wpływ na jakość wykonywanych usług. Czynniki te sprawiają, że wiele znaczących korporacji decyduje się na tworzenie w Polsce centrów BPO (Business proces outsourcing) obsługujących firmy z całego świata. Od 2005 roku do końca 2011 roku powstało 250 tego typu instytucji. Inwestycje zagraniczne w tym sektorze przynoszą polskiej gospodarce wiele pozytywnych rezultatów.
Więcej informacji na temat Targów INNO-TECH można znaleźć pod linkiem:
http://www.flipsnack.com/9EDEE6BA9F7/fupavs0s/

Podobne artykuły

Zapraszamy Państwa na wydarzenie Sales Management Tour organizowane przez naszego Mecenasa – livespace.io Sales Management Tour to cykl warsztatów z projektowania procesu sprzedaży B2B organizowany dla właścicieli firm i...

Accessibility Tools